Knelsen konsole płaskie EL
Konsole w wersji EL montowane są do profilu za pomocą śrub fi 7,5 a okna mogą być już w fazie produkcji wykonane z odpowiednimi otworami fi 6,5 co znacząco przyspiesza prace montażowe. Konsole wykonywane są w trzech wersjach grubości 1,5 mm; 2,5 mm oraz 3,0 mm.
więcej... >
Knelsen konsole płaskie z regulacją wysokości WU jako konsola dolna podporowa
Konsole WU umożliwiają regulację wysokości ustawienia okien montowanych w warstwie ocieplenia. Występują w dwóch wariantach wykonania z łącznikiem płaskim lub kątowym oraz w trzech wersjach grubości 1,5 mm; 2,5 mm oraz 3,0 mm w zależności od długości konsoli.
więcej... >
Knelsen konsole płaskie z regulacją odległości WM jako konsola boczna/górna
Konsole WM przeznaczone są do zamocowania bocznego oraz górnego w przypadku braku izolacji w nowych budynkach z pełnym dostępem od strony zewnętrznej. Zastosowanie konsoli WM nie wymaga przewiercania profilu okiennego, pełna regulacja wykonywana jest od strony zewnętrznej przed wykonaniem ocieplenia. Zalecana jest minimalna odległość śrub egulacyjnych od ramy okna 15mm aby umożliwić regulację, która odbywa się z zastosowaniem klucza płaskiego nr 13.
więcej... >
Knelsen konsole płaskie ze wzmocnieniem i regulacją wysokości WU-ST jako konsola dolna do maksymalnego wysunięcia
Konsole WU-ST pozwalają na montaż okien w znacznej odległości od muru nośnego co jest dość często spotykane ze względu na rosnącą grubość ocieplenia stosowanego w budownictwie. Dodatkowo aby jeszcze zwiększyć możliwość obciążenia konsoli w komorowej cegle ceramicznej stosuje się kątowniki pomocnicze, natomiast do montażu podstawowego perforowaną szynę mocującą. Takie zestawienie elementów umożliwia bezproblemowy montaż dolnych konsol w ceramicznych cegłach komorowych.
więcej... >
Knelsen konsole płaskie z regulacją odległości od wewnątrz SFK jako konsola boczna/górna
Konsole występują w dwóch wersjach w zależności od długości śruby regulacyjnej – 40 lub 60 mm. Montaż konsol następuje poprzez przewiercenie ramy okiennej i montażu konsoli od strony zewnętrznej, natomiast jej regulacja następuje od wewnątrz co pozwala na ewentualne korekty ustawienia nawet po wykonaniu ocieplenia.
więcej... >
Knelsen kątowniki oraz szyna pomocnicza montaż w ceramicznych materiałach komorowych.
Kątowniki pomocnicze do montażu stosowane są w przypadku dużych obciążeń, które mogą powodować przemieszczenie się konsoli zamontowanej jedynie za pomocą szyny pomocniczej w ceramicznych cegłach komorowych. Jeżeli dolna część ościeża nie jest trwale związane z murem należy stosować kątowniki dłuższe, które umożliwią przykręcenie go do muru poniżej. Kątowniki pomocnicze skręcane są z konsolą dolną za pomocą śrub, które dostarczane są wraz z kątownikami.
więcej... >
Knelsen specjalistyczne wiertło/frez do wiercenia w ceramicznych cegłach komorowych
Wiertło umożliwia wiercenie w ceramicznych cegłach komorowych bez używania udaru a dzięki specjalnej konstrukcji zapewnia również przewiercanie przez ściany wewnętrzne cegły bez ich uszkodzenia czy wręcz zniszczenia co jest możliwe przy stosowaniu wiercenia z udarem.
więcej... >
Knelsen kołek rozporowy Fischer SX
Kołek rozporowy Fischer SX o uniwersalnym zastosowaniu zarówno w materiałach ceramicznych jak również w bloczkach wykonanych z betonu komórkowego.
więcej... >
Knelsen konsole kątowe FMW - rozwiązanie do montażu okien w warstwie ocieplenia, budownictwo pasywne i energooszczędne
Konsole kątowe FMW zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających klientach do zastosowania w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Dzięki swojej konstrukcji montowane są całkowicie w warstwie ocieplenie, zostało dzięki temu zminimalizowane powstawanie mostków termicznych w miejscu montażu konsoli.
więcej... >
Knelsen konsole typu WS do przenoszenia największych obciążeń
Konsole typu WS występują w dwóch rodzajach z łącznikiem płaskim oraz z łącznikiem kątowym i przeznaczone są do przenoszenie największych obciążeń.
więcej... >
Knelsen konsole boczne/górne FMW bez regulacji
Konsole typu FMW w wersji podstawowej bez śruby regulacyjnej przeznaczone do montażu stolarki z boku oraz z góry za pomocą śruby montażowej fi 7,5 o długości 40-42 mm, która jest bezpośrednio mocowana przez otwór o kształcie fasolki w konsoli do stolarki od strony zewnętrznej. Zastosowanie konsol kątowych wymaga montażu stolarki od strony zewnętrznej.
więcej... >
Knelsen elementy mocujące parapet zewnętrzny
Dzięki bezpośredniemu mocowaniu uchwytu parapetu aluminiowego do okna nieważne jest, jak głęboko jest on wprowadzony w warstwę izolacji. Uchwyt nie tworzy żadnych mostków cieplnych i dzięki swojemu specjalnemu kształtowi zapewnia solidne przytrzymanie i jednolity spadek.
więcej... >
Knelsen specjalistyczny rozbijak do betonu komórkowego
Rozbijak umożliwia wykonywanie otworów w betonach komórkowych, szczególnie polecany przy betonach o niskiej gęstości, specjalna konstrukcja gwarantuje wykonanie otworu na zasadzie zagęszczenia materiału wkoło otworu bez jego wybierania (co następuje przy zastosowaniu typowego wiertła) co dodatkowo wzmacnia trzymanie kołka rozporowego. Rozbijak dopasowany jest do stosowania kołków rozporowych fi 10.
więcej... >
Knelsen wkręty ramowe do montażu fi 7,5
Śruby ramowe do zastosowania wraz z kołkiem rozporowym Fischer 10/80 oraz jako łącznik pomiędzy ramą okna a konsolami oraz szyną wspomagającą V.
więcej... >
Knelsen uniwersalny kołek ramowy FUR - FUS
Uniwersalne zamocowanie do różnego rodzaju materiałów budowlanych z bardzo stabilną śrubą z łbem sześciokątnym oraz gniazdem torx 40 wraz z zintegrowaną podkładką.
więcej... >
Knelsen śruba do betonu
Samonacinająca śruba do betonu z łbem sześciokątnym oraz gniazdem torx 40 wraz z zintegrowaną podkładką. Zalecana do zamocowań konsol w betonie C20/25 do C50/60. Śruba o wysokim obciążeniu zarówno siłami rozciągającymi jak i ścinającymi
więcej... >